Кредо навчального закладу:

"Створення духу творчості, партнерства, взаємодопомоги та демократизму, оновлення діяльності на основі освоєння новітніх технологій, спрямованих на розвиток дитини"

• Директор закладу

Шевчук Оксана Василівна

Педагогічний колектив

Вихованці садочку на святкуванні дня села

Заступник директора з навчально-виховної роботи

Коляденко Ірина Олександрівна

Свято Купала

Колектив "Чарівниці"

Ось ми

ПРО НАШУ ШКОЛУ

Директор навчального закладу

Шевчук Оксана Василівна, 1976 року народження, освіта вища, закінчила НПУ ім. М. П. Драгоманова, математичний факультет, стаж роботи 29 років, викладає математику, вища кваліфікаційна категорія, звання "Старший вчитель". Стаж на посаді директора 9 років.

Заступник директора з навчально-виховної роботи:
Коляденко Ірина Олександрівна, 1978 року народження, освіта вища, закінчила Ніжинський педагогічний інститут імені М. В. Гоголя, природничий факультет, стаж роботи 23 роки, викладає хімію та основи здоров'я, вища категорія, звання "Старший вчитель". Стаж на посаді заступника з навчально-виховної роботи 9 років.

Історія навчального закладу

Точна дата появи першої школи в селі Лишня точно не встановлена. Історичні документи зберігають відомості про те, що незабаром після реформи 1861 року в селі почала працювати школа. В маленькому будиночку в центрі села знаходилася Лишнянська церковно-приходська школа. В будиночку було тільки дві кімнати: в одній вчилися діти, в другій жив учитель. В школі навчалося 25-30 учнів у трьох класах. Всі три класи навчалися в одній кімнаті, заняття для всіх разом вів один учитель. Три рази на тиждень приїжджав піп з Пашківки, вчив дітей Закону Божого.

Нерадісне було те навчання. Вчитель змушував усі науки вчити на пам'ять, за найменшу провину любив «чесати» лінійкою.

І все ж багато дітей мріяли про неї - про школу, про місце, де вчать читати та писати, де допомагають людині глянути на світ відкритими очима.

Багато мріють. А рідко хто попадає до неї. Тому майже всі дорослі в селі темні, неосвічені люди...

Після встановлення радянської влади та колективізації, діти селян відвідували семирічну школу, що являла собою просту селянську хату. Тому і мріяли вони про нове приміщення школи - велике, просторе, світле. Будівництво нової школи розпочалося в 1939 році силами колгоспних майстрів. Слід зазначити, що така подія відбулася з ініціативи народного артиста СРСР І. С. Паторжинського, який приїздив до Лишні як народний депутат на зустріч із виборцями.

Вже були вимурувані стіни, зроблено перекриття. Залишилося звести дах і школа готова була зустрічати дітей. Та криваві події війни надовго перекреслили ці сподівання. Фашисти вдершись в село, пограбували та знищили фізичний та хімічний кабінет старої школи, перетворили приміщення новозбудованої школи на склад. Темною пусткою стояла вона серед села, очікуючи світлих днів. І вони настали. Слідом за Перемогою, взялися лишнянці відбудовувати школу. І вже 1 вересня 1949 року тут відсвяткували новосілля. Більше 90 першокласників сіли тоді за парти.

Йшли роки. В 1953 році наша школа отримала статус середньої, а в 1956 році відбувся перший випускний вечір. 56 випускникам було вручено атестати. Переважна більшість їх стали студентами ВУЗів за середніх спеціальних навчальних закладів.

Багато випускників прославили рідну школу. Серед них - золоті медалісти: кандидат історичних наук Кулаковська Л. В. (випуск 1966 року), Мельник І. В. (випуск 2005 року), срібні медалісти: вчителька Німецької мови Яблунівської ЗОШ І - ІІ ступенів Тимошенко (Андрухович) В. М. (випуск 1966 року), Григорчук М. І. (випуск 2000 року), Поліщук Т. Ю. (випуск 2001 року), Мережко С. М. (випуск 2002 року), Поліщук О.Ю. (випуск 2008 року), Пилипчук О.О. (випуск 2009 року) Закінчили Лишнянську ЗОШ директор Бишівської ЗОШ І - ІІІ ступенів Макарівського району Кириленко З. С., "Заслужений учитель Росії" Дмитренко М. Ф., доктор філологічних наук Дмитренко А. П. та інші. Багато випускників школи обрали собі професію вчителя. Понад чверть століття пропрацювала в рідній школі початкових класів Керусенко С. П., наші випускники, а нині вчителі школи - Шевчук О. В. - вчитель математики, Лозовенко Т. С. - вчитель початкових класів, Моргуненков Я. О. - вчитель фізичної культури та трудового навчання, Задоя Л. М. - вчитель інформатики, Кириленко Н.П. - вчитель фізики, Багінська Ю.П. - вчитель початкових класів, Ісакова Ю.В. - педагог-організатор, Цюра Л.А. - вчитель початкових класів .

Протягом цих багатьох років школу очолювали талановиті керівники - перший директор нової школи Чуприна І. П., Кулаковський В. М. - в подальшому кандидат історичних наук, автор багатьох історичних повістей, Овчаренко Д. І., Обухівська Н. Й., Андрійчук Н. М., Пінчук О. П., Машовець Р.С., Купріян Ю.М., Вітковський В.О. , Моргуненкова Н. А. Нині школу очолює Шевчук Оксана Василівна.

48 років пропрацювала у школі вчителем хімії та біології Овчаренко Д. І. А скільком учням дали путівку в життя вчителі початкових класів Мартинюк Д. М., Литвин А. Я., Калита Г.П., вчитель математики Обухівська Н. Й., вчитель географії Половко Г. С., вчитель фізичної культури Рода А. С., вчителі української мови Пінчук О. П., Грибовська К. Я., Машовець Р.С.

Нинішній педагогічний колектив - це сплав досвіду і молодості, таланту і жагучого прагнення молоді до праці. В школі працюють 17 педагогів, серед них - звання «Вчитель методист» має 2 вчителів, «Старший вчитель» має 1 вчитель, вищу кваліфікаційну категорію - 6, вчителів І категорії - 6, другої - 1, спеціалістів - 4. Вищу освіту мають 16 педагогів, середню спеціальну - 1. 14 вчителів мають стаж роботи 10 років і більше, середній вік педагогів - 38 років.

Розклад роботи гуртків

У навчальному закладі діють гуртки

—Паперопластика

—Спортивний